In Casuta Cu Povesti!
BINE AI VENIT!
CASUTA CU POVESTI TE INVITA SA I TE ALATURI!
In Casuta Cu Povesti!
BINE AI VENIT!
CASUTA CU POVESTI TE INVITA SA I TE ALATURI!
In Casuta Cu Povesti!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In Casuta Cu Povesti!

Veselie,Copilarie,Magie,Prietenie-Totul in casuta cu povesti!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ceas!
Ultimele subiecte
» RedzMax RPG - Let the gammeddon begin!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Aug 10, 2014 6:53 pm Scris de NewLighT

» RedzMax RPG - Let the gammeddon begin!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Aug 10, 2014 6:53 pm Scris de NewLighT

» RPG REDZMAAX COM
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Aug 10, 2014 6:52 pm Scris de NewLighT

» REDZMAX - LET THE GAMEDDON BEGIN!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Aug 03, 2014 8:02 pm Scris de NewLighT

» REDZMAX - LET THE GAMEDDON BEGIN!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Aug 03, 2014 8:00 pm Scris de NewLighT

» REDZMAX - LET THE GAMEDDON BEGIN!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 5:13 am Scris de BogdanRZM

» RedzMax Community - RPG.RedzMax.COM
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeLun Mar 24, 2014 8:40 pm Scris de RobeerT

» REDZMAX - LET THE GAMEDDON BEGIN!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Mar 23, 2014 5:10 pm Scris de shadowRZM

» RedzMAX - LET THE GAMEDDON BEGIN!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 5:26 pm Scris de Hooden

» FORUMUL SE VA INCHIDE
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeSam Mar 22, 2014 4:39 pm Scris de Seeker1

» Sarbatori feticite
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeVin Mar 21, 2014 6:55 pm Scris de mrchiina

» REDZMAX->BEST SERVER SAMP
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 1:36 am Scris de Seeker1

» Cauti un server de samp?
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 1:34 am Scris de Seeker1

» RPG.REDZMAx.COM
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 1:23 am Scris de RaZvYRZM

» RedzMax RPG - Let the gammeddon begin!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 12:59 am Scris de LIONRZM

» RedzMax RPG - Let the gammeddon begin!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeLun Mar 17, 2014 12:56 am Scris de LIONRZM

» RedzMax - Let the gameddon begin!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 10:46 pm Scris de LIONRZM

» REDZMAX - LET THE GAMEDDON BEGIN!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Mar 16, 2014 3:07 pm Scris de shadowRZM

» REDZMAX - LET THE GAMEDDON BEGIN!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 11:00 pm Scris de shadowRZM

» REDZMAX - LET THE GAMEDDON BEGIN!
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Mar 02, 2014 2:01 pm Scris de shadowRZM

Parteneri!!
Powered by BannerFans.com Retete culinare Lili-Gospodini Photobucket Powered by BannerFans.com Powered by BannerFans.com Powered by BannerFans.com
Horoscop!
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 19, Sam Dec 31, 2022 12:25 am
In casuta cu povesti Top66 Statistici

 

 MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
jolinutza
WEBMASTER!
WEBMASTER!
jolinutza


Mesaje : 70
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 37
Localizare : resita

MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Empty
MesajSubiect: MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!   MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 2:24 am

Fetelor apelez la bunatatea voastra,apelez la sufletele voastre si la faptul ca sunteti mamici!
Sa va spun povestea Denisei si a micutilor ei!
DENISA A SCRIS:
Am decis sa astern in cateva propozitii durerea care o port in suflet...inca o poveste de viata groaznica...in ciuda faptului ca am 25 de ani sunt mama a 2 copii(Alexa-2 ani si 10 luni si Nicolas-1 an si 9 luni) si un al treilea pe drum...nu e nimic iesit din comun pana acum.doar ca aceasta mama a ramas singura de o luna de zile...eram o familie normala si fericita.sotul meu pleca des in strainatate si am reusit sa deschidem o mica afacere care ne ajuta sa traim binisor,pana intr-o zi cand tatal copiilor mei a devenit dependent de droguri.de atunci totul a devenit un chin.nu l-a mai interesat nimeni si nimic.deseori lua ultimii bani din casa si pleca sa isi procure doza zilnica,lasandu-ma fara lapte sau alte lucruri de care copii sau eu aveam nevoie zilnic.nici momentul in care fetita mea,Alexa zacea ca o leguma in pat cu febra 40...am incercat de zeci de ori sa il ajut in ultimele luni,cumparandu-i eu tratament din putinii bani care ii puneam deoparte, pentru a se lasa de acest viciu(eu neavand servici pentru ca stau cu copii acasa).de fiecare data ma mintea si isi batea joc de suferinta mea,dupa doua zile luand-o de la capat.tot ce incercam sa fac pentru el era in zadar.in tot acest timp nu am putut sa merg la nici un control medical,insa presupun ca am 6-7 luni de sarcina.in ultimul timp sotul incepuse sa consume plante etnobotanice,disparea cate 2-3 zile de acasa iar cand venea adesea intra in crize de paranoia,vedea lucruri care nu existau,se purta ca un nebun.ba chiar de cateva ori Alexa s-a speriat foarte rau,nemai oprindu-se din plans.era foarte agitatasi niciodata nu am permis asta pentru ca fetita este bolnava de o boala complexa la inima si se pare ca ar avea nevoie de o operatie la inima pt implantul unui pacemaker,un aparat care ii va ajuta inima sa bata ca unui copil normal.am trecut prin foarte multe incercari cu Alexa,si multe zile de internare in multe spitale din bucuresti,multi doctori,nici nu vreau sa ma mai gandesc la asta.asa ca in cele din urma mi-am luat inima in dinti,copiii de mana cateva lucruri intr-un sac si banii care reusisem sa ii pun deoparte(planuind de ceva vreme sa fac acest pas)si am reusit sa platesc chiria pe o luna intr-un apartament modest din cartierul berceni.abia daca mai am ce sa le pun copiilor pe masa...nu am parinti carora sa le cer ajutorul sau prieteni care sa imi intinda o mana de .ma gandesc cu disperare la ziua in care nu voi avea ce sa le dau sa manance. ma cuprinde groaza si disperarea pentru ca sunt neputincioasa...nu pot sa fac nimic.e greu...foarte greu...dar cred ca este cea mai buna decizie pe care puteam sa o iau.nimic nu poate fi mai cumplit decat infernul prin care treceam alaturi de tatal copiilor mei..stau si ma si acum cum o sa o scot la capat....cine va sta cu cei doi copii cand voi fi in spital?as vrea sa imi dati un sfat.m-am gandit sa apelez la ajutorul unei fundatii.am scris catorva fundatii dar nu am primit nici un raspuns pana acum.daca cumva voi stiti de existenta unei fundatii care ma poate ajuta in acest sens,va rog nu ezitati sa imi spuneti. sa gasesc o solutie cat mai curand pentru ca cand va veni momentul si vreau sa ma asigur din timp ca voi putea lasa copii cu cineva.astept sfaturile voastre.....

Eu,va rog din suflet sa o ajutam pe Denisa cu orice putem,fie o hainta,fie un aliment sau un banut trimis mie pentru ai cumpara alimente si alte cele de care necesita copii si ea ca femeie insarcinata!
Noi am verificato pe Denisa,am fost la ea acasa,una din fetele mele,ia facut o vizita,tot ce spune Denisa e purul adevar!
Va rog din suflet sa o ajutam cu orice putem,daca vreti altfel de detalii intrati pe idiul meu si va spun tot ce vreti voi!
jjolinutza@yahoo.com
Pe mine ma doare sufletul si nu voi ramane indiferenta!
Sus In jos
mamica de gemenii
mamica prietenoasa!
mamica prietenoasa!
mamica de gemenii


Mesaje : 120
Data de inscriere : 28/10/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Empty
MesajSubiect: Re: MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!   MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 4:53 am

pai o cunosti?e adevarat ce zice?
Sus In jos
Admin lacramada
ADMINISTRATOR!
ADMINISTRATOR!
Admin lacramada


Mesaje : 1186
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Hunedoara

MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Empty
MesajSubiect: Re: MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!   MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 1:01 pm

Joly parca zicea ca a fost acasa la ea,eu una asa am citit,eu am ceva hainute,dar sunt cam mari pentru copii ei,voi vorbi si cu sotul sa vad ce zice si el si pe urma o voi contacta pe Joly
Sus In jos
https://casuta-cu-povesti.forumgratuit.ro
mamica de gemenii
mamica prietenoasa!
mamica prietenoasa!
mamica de gemenii


Mesaje : 120
Data de inscriere : 28/10/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Empty
MesajSubiect: Re: MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!   MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 2:20 pm

nustiu ce sa zic dar mi sa intamplat de multe ori sa ajut si nu era adevarat ce zice
acuma daca jolie o stie
Sus In jos
jolinutza
WEBMASTER!
WEBMASTER!
jolinutza


Mesaje : 70
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 37
Localizare : resita

MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Empty
MesajSubiect: Re: MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!   MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeDum Dec 05, 2010 5:41 pm

da mami de gemeni,e totul adevarat,am trimis si o fata la ea acasa,am vazut si eu copii,totul este adevarat,o ajut sa scriem la mai multe fundatii,si luni eu pun un colet pentru ea,fetelor,e totul adevarat,ieri vorbeam cu ea,si a inceput fata sa faca o criza,am uazit cu urechiile mele,nu minte,nu se ascunde,zilnic imi multumeste ca o ajut,ieri iam dus prin fata ce a fost la ea cateva alimente si la copilasii cateva fructe si un mos de ciocolata la amandoi,daca vedeati cata bucurie pe ei,cata sinceritate in ochisorii lor!

va rog care puteti,orice e bun venit!
Sus In jos
Catalina
mamica prietenoasa!
mamica prietenoasa!
Catalina


Mesaje : 136
Data de inscriere : 27/08/2010
Varsta : 39
Localizare : Anglia-romania Iasi

MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Empty
MesajSubiect: Re: MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!   MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitimeMier Mar 23, 2011 1:14 am

Doamne,cand am citit...mi s-a cutremurat sufletul,mi s-a facut parul maciuca...de-as putea sa o ajut si eu cumva,pe biata femeie,as face cu siguranta acest pas. crying-2.gif
Sus In jos
Continut sponsorizat





MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Empty
MesajSubiect: Re: MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!   MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI! Icon_minitime

Sus In jos
 
MAMICA DISPERATA ARE NEVOIE DE NOI!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
In Casuta Cu Povesti! :: ANUNTURI UMANITARE-
Mergi direct la: